lexxus

Na Poříčí 2090/2
110 00, Praha 1

+420 221 111 900
info@lexxusnorton.cz

lexxus

V Celnici 1040/5
110 00, Praha 1

+420 221 111 900
info@lexxusnorton.cz

O projektu

Luxusní byty na Praze 5 po rekonstrukci – rezidence MALÁTOVA 7

Luxusní byty v reprezentativním domě na nároží ulic Zborovská a Malátova – se nachází v Městské památkové zóně Smíchov, jež bezprostředně navazuje na Pražskou památkovou rezervaci. Byty jsou v docházkové vzdálenosti od historického centra Prahy a významných kulturních a přírodních památek (Pražský Hrad, Malá Strana, Petřínské Sady, Kinského Zahrada, apod.). Budoucí majitele nových bytů jistě potěší, že podle dostupných informací má v blízké budoucnosti vzniknout zklidněná zóna mezi Malostranským náměstím a náměstím Kinských, přičemž v této zóně dojde ke zcela zásadnímu omezení individuální tranzitní dopravy, rozšíření ploch stávající zeleně, doplnění uliční zeleně, atd. Rezidence Malátova 7 je skvěle dostupná i městskou dopravou, nejblíže jsou tramvajové linky č. 6, 9, 12, 20, 22 s napojením na metro trasy „B“ Anděl a trasy „A“ Malostranská.

Rezidence Malátova 7 nabízí 15 luxusních  bytů k prodeji v reprezentativním domě s podzemním parkováním na Smíchově, v těsném sousedství Malé Strany. Některé byty mají výhled na Pražský Hrad a historické centrum Prahy. Projekt Malátova 7 vyniká kvalitou lokality, standardem rekonstrukce, podzemním parkováním, prostornými terasami a krásným výhledem. Jedná se proto o jeden z mála projektů, který nabízí všechny klíčové parametry luxusního bydlení v centru metropole, včetně parkování.

Luxusní byty vznikly v domě, který byl dostavěn v roce 1888 v novobarokním stylu, na který odkazuje zejména uliční fasáda a honosná vstupní hala s romantizujícími nástěnnými malbami s motivy české krajiny. Kromě drobných úprav v přízemním parteru, jež proběhly v roce 1911, se dům do dnešní doby zachoval v prakticky identické podobě.

Stavebně-technické provedení domu je velmi precizní. V rámci komplexní rekonstrukce domu na luxusní byty byla obnovena novobarokní uliční fasáda, provedená v kombinaci štukové výzdoby a režného cihelného zdiva, která je pro danou lokalitu typická. Stávající špaletová okna byla nahrazena dobovými replikami, přičemž zasklení a těsnící prvky odpovídají současným nárokům, byla obnovena vstupní hala včetně novobarokního schodiště a restaurovány nástěnné malby a další prvky. Kompletní rekonstrukce domu byla dokončena v červnu 2018. Aktuálně jsou k dispozici poslední tři mezonetové byty. Jeden z nich je kompletně dokončen, další dva jsou nabízeny ve stavu „White-Walls“, kupující tak může přizpůsobit dokončení svým vlastním potřebám.

Vstupní dveře do domu byly odborně repasovány nebo nahrazeny dobovou replikou. Ve společných prostorách domu byly obnoveny veškeré historické prvky (kamenné schodiště, litinové zábradlí, apod.). Vstupní dveře do bytů jsou nahrazeny dobovými replikami, které svými parametry vyhoví současným nárokům na zabezpečení bytů, požární ochranu a hlukový útlum. Dvorní fasáda byla zateplena. Okna ve dvorní fasádě jsou dřevěná z tzv. EURO profilů doplněných o některé historizující prvky a opatřena kvalitním termo-izolačním zasklením a celoobvodovým kováním. Byty v prvním nadzemním podlaží a nové byty ve střešní nástavbě využívají nově zřízené terasy.

Třída energetické náročnosti budovy: C

Lexxus Norton Luxusni byty Malatova (5) Lexxus Norton Luxusni byty Malatova (2) Lexxus Norton Luxusni byty Malatova (3)

Jsme LEXXUS NORTON a specializujeme se pouze na luxusní nemovitosti a luxusní byty k prodeji i k pronájmu v nejžádanějších lokalitách Prahy a blízkého okolí.

Proč my?

  • LEXXUS NORTON je synonymem:
  • profesionálního partnera v oblasti prodeje i pronájmu luxusních bytů a domů v Praze
  • osobního a zkušeného makléře zaměřeného na úzký segment trhu
  • zkušeností s postupy prověřenými dlouhodobým působením na trhu

 

Kontaktujte nás

Na Poříčí 2090/2, Praha 1